Poradnik doboru gniazd telewizyjnych i satelitarnych

 

Gniazdo RTV końcowe - najprostszy rodzaj gniazda radiowo telewizyjnego. Posiada jedno wejście sygnału antenowego i dwie końcówki wyjściowe: radio plus telewizja.

 

Gniazdo RTV przelotowe - gniazdo, podobnie jak RTV końcowe, z jednym wejściem sygnału i dwoma wyjściami. Dodatkowo nadaje się do przekazania sygnału do kolejnego gniazda, w przypadku kiedy instalujemy gniazda w szeregu. Instalacje szeregową musimy zakończyć gniazdem końcowym.

 

Gniazdo RTV-SAT końcowe - gniazdo z jednym wejściem sygnału antenowego. Na wyjściu z gniazda mamy trzy końcówki - radio, tv i sat. Dodatkowa końcówka sat wykorzystywana jest w instalacji telewizji kablowej bądź satelitarnej.

 

Gniazdo RTV-SAT przelotowe - odpowiednik gniazda RTV przelotowego z dodatkowym wyjściem sat.

 

Gniazdo 2xSAT - najbogatsze w funkcje i najdroższe z gniazd. Pozwala na wprowadzenie do gniazda dwóch sygnałów antenowych. Wykorzystywane w najczęściej w instalacjach sieci kablowych lub telewizji satelitarnej, kiedy potrzebujemy dwóch niezależnych źródeł sygnału antenowego (najczęściej do podłączenia nagrywarki). Do gniazda wchodzą i wychodzą dwa różnie sygnały. Gniazdo występuje tylko w wersji końcowej.

 

Zewnętrzne obudowy gniazd w zależności od serii mogą przybierać klasyczne kwadratowe kształty (Berker Kwadrat, Ospel Impresja, Kontakt Simon 54), prostokątne (Berker K.1) bądź okrągłe w seriach Berker R.1, R.3, Berker 1930 czy Berker R.Classic.

Zewnętrzne obudowy gniazd mogą różnić się także materiałem z jakiego zostały wykonane. W przypadku produktów z serii Berker K.5 możemy mieć obudowę gniazda wykonaną ze stopu stali szlachetnej bądź aluminium.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl